
Alla foton (17)
Camping Kiviniemi
Camping Kiviniemi är en camping i Kangasniemi, Södra Savolax, belägen i skogen och vid en sjö/en rekreationsplats. Campingen har platser med stängsel, med skugga, utan skugga och platser med lite skugga. Camping Kiviniemi ligger i närheten av en sandstrand. Det finns möjlighet att hyra tält, vandrarstugor och bungalows/stugor. På campingen finns en lekplats och lekstuga.
Campingplatser i området
Årligen inspekterad av ACSI
Denna campingplats har noggrant inspekterats av vårt ACSI-team för att säkerställa kvalitet och säkerhet för alla gäster. Våra inspektörer besöker varje år för att kontrollera faciliteter, renlighet och service.

Inspektör
Herr L. Van Waelem
This inspector visits Camping Kiviniemi every year and inspects the campsite based on more than 200 facilities and other points. The inspector is an employee of ACSI and not affiliated with the campsite.
Allmän information
Öppningsdatum
Öppen från 01 maj till och med 30 september
Nu stängd
Område
14 ha
Höjd
30 m
Turistplatser
48 (80–200 m²)
Årsplatser
38
Husbilsplatser
12
Hyrboende
21
Riktpris 1
€ 30,00
Riktpris 2
€ 38,00
Lämplig för gäster med funktionsnedsättning
Ja
Naturistcamping
Nej