Varje campingplats är årligen inspekterad av ACSI
ACSI logoEC logo
Campsite photo 1

Sites & Paysages de l'Etang de Bazange

8.6

Fantastisk

Visa 396 recensioner

Sites & Paysages de l'Etang de Bazange är en camping i Monfaucon, Dordogne, belägen i skogen och vid en sjö/en rekreationsplats. Denna terrasscamping och camping med sluttande terräng har platser med stängsel, med skugga och platser med lite skugga. Det finns möjlighet att hyra husbilar och bungalows/stugor. På campingen finns en lekplats och ett sportområde.

Campingplatser i området

Årligen inspekterad av ACSI

Logo

Denna campingplats har noggrant inspekterats av vårt ACSI-team för att säkerställa kvalitet och säkerhet för alla gäster. Våra inspektörer besöker varje år för att kontrollera faciliteter, renlighet och service.

W. Coenders

Inspektör

W. Coenders

This inspector visits Sites & Paysages de l'Etang de Bazange every year and inspects the campsite based on more than 200 facilities and other points. The inspector is an employee of ACSI and not affiliated with the campsite.

Allmän information




Recensioner (396)

8.6

Fantastisk

Betyg från 396 recensioner.

Personal

9,0

Pris-kvalitetsförhållande

8,5

Barnvänlighet

8,3

Underhållning

7,6

Bassäng

8,8

Inga recensioner hittades för de valda filtren.

Faciliteter

Plats

Kontakt

Klimat