
Alla foton (18)
Titta på video
Camping Europa
Genomsnittlig
Visa 12 recensioner
Camping Europa är en camping i Torre del Lago Puccini, Lucca, belägen i skogen. Campingen har platser med stängsel, med skugga och platser med lite skugga. Camping Europa ligger i närheten av en sandstrand. Det finns möjlighet att hyra husbilar, lägenheter och bungalows/stugor. På campingen finns en lekplats och ett sportområde.
Årligen inspekterad av ACSI
Denna campingplats har noggrant inspekterats av vårt ACSI-team för att säkerställa kvalitet och säkerhet för alla gäster. Våra inspektörer besöker varje år för att kontrollera faciliteter, renlighet och service.

Inspektör
Fru I.J. Keijmel
This inspector visits Camping Europa every year and inspects the campsite based on more than 200 facilities and other points. The inspector is an employee of ACSI and not affiliated with the campsite.
Allmän information
Öppningsdatum
Öppen från 17 April till och med 01 November
Nu stängd
Område
5.3 ha
Höjd
1 m
Turistplatser
200 (54–150 m²)
Årsplatser
200
Hyrboende
53
Riktpris 1
€ 38,00
Riktpris 2
€ 52,00
CIN-nummer
IT046033B1YJ5LPFC6
CIR-nummer
046033CAM0003
Lämplig för gäster med funktionsnedsättning
Ja
Naturistcamping
Nej
Recensioner (12)
Genomsnittlig
Betyg från 12 recensioner.
Sanitära inrättningar
6,8
Personal
7,3
Pris-kvalitetsförhållande
7,2
Barnvänlighet
6,9
Underhållning
5,5
Sportfaciliteter
5,8
Bassäng
6,5
Mat och dryck
6,2
Omgivning
6,9
Inga recensioner hittades för de valda filtren.