Tillbringa en eftermiddag med att koppla av vid poolen, cykla på cykelbanan eller cykla för att upptäcka de vackra omgivningarna i Kempen; det är allt möjligt på och runt semesterparken Latour. På den parkliknande campingen hittar du flera ståplatser i sol eller skugga. Du kan också välja från det breda utbudet av hyrlogi. Animeringsteamet kan organisera de roligaste aktiviteterna för unga och gamla under högsäsongen.
Visa mera
Parkliknande camping
Semesterparken Latour har utformats med gott om utrymme och vegetation, vilket gör att du har känslan att bo i en park. En del av campingen är bilfri, vilket är idealiskt om du tältar med små barn här. Du har ett brett utbud av grundläggande platser och komfortplatser och det finns också möjlighet att hitta en ståplats med massor av sol eller precis tillräckligt med skugga. De som vill ha mer komfort kan välja hyrlogi, såsom finska stugor eller lyxiga bungalows.
Pool i närheten
Bredvid campingen finns en stor inomhus- och utomhuspool. Som campare på Holiday Park Latour har du fri tillgång till denna pool. Du når poolen enkelt via en gångväg genom skogen från campingen. I poolen kan du koppla av en eftermiddag, till exempel genom att koppla av i hälsocentret eller koppla av på din luftmadrass. Utomhuspoolen ligger i utkanten av skogen och har en rutschkana och en stor gräsmatta för solbad. Här kan du luta dig tillbaka och njuta av en bra bok med bra väder.