Camping KOAWA Le Relais du Campeur **
Allmänna uppgifter
Camping KOAWA Le Relais du Campeur är en camping i Rocamadour, Lot. Campingen har platser med stängsel, med skugga, utan skugga och platser med lite skugga.
This inspector visits Camping KOAWA Le Relais du Campeur every year and inspects the campsite based on more than 200 facilities and other points. The inspector is an employee of ACSI and not affiliated with the campsite.
Resesällskap: Seniorer
Gillade - De omgeving is prachtig.
Ogillade - In de snackbar aan de camping kon je enkel ‘s middags iets eten. Wel vervelend als je toekomt na een lange rit.
Källa: Ctoutvert
Resesällskap: Par
Sanitair Tip Iets voorzien om handen te drogen
Personeel hebben we niet gezien maar toch 5 sterren want de betaalautomaat aan de ingang is zeer gebruiksvriendelijk.
Toffe plaats om van daaruit naar ROCAMADOUR te gaan
Resesällskap: Par
Aangename verrassing, totaal nieuw sanitair in gebouw naast de receptie. Enige minpuntje, in de douches is er niets voorzien om je douchegel neer te zetten. Eenvoudige, rustige camping met zwembad, vlakbij alles wat je nodig hebt en niet ver van een prachtig uitzicht op Rocamadour. WIFI bereik is alleen aan de receptie, dat is wel spijtig.
** Vi vet att bekvämligheter som är markerade med fetstil inte ingår i övernattningens pris och att det tillkommer extra avgifter för dem. Observera att vissa icke-fetmarkerade bekvämligheter också kan medföra extra kostnader.
Tis04 / 06 |
Ons05 / 06 |
Tors06 / 06 |
Fre07 / 06 |
Lör08 / 06 |
Sön09 / 06 |
Mån10 / 06 |
Max. | 23.6° | 25.8° | 25.9° | 24° | 23° | 19.4° | 21.5° |
Min. | 10.5° | 11.6° | 14.3° | 15.5° | 15.9° | 14.4° | 11.5° |
Regn | 0% | 0% | 20% | 90% | 90% | 95% | 80% |
Vindriktning | V | NV | N | S | NV | V | NV |
Vindstyrka | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Relativ fuktighet | Totalt regn (mm) | Soltimmar | |
Jan. | 85% | 55 | 3 |
Feb. | 80% | 55 | 4 |
Mars | 73% | 58 | 5 |
Apr. | 72% | 64 | 6 |
Maj | 73% | 73 | 7 |
Juni | 66% | 58 | 8 |
Juli | 66% | 41 | 9 |
Aug. | 68% | 47 | 8 |
Sep. | 70% | 48 | 7 |
Okt. | 78% | 52 | 5 |
Nov. | 84% | 49 | 3 |
Dec. | 86% | 56 | 3 |
Vill du boka Camping KOAWA Le Relais du Campeur eller få mera information? Det går bra med nedanstående uppgifter.
Nedan hittar du kontaktformuläret.
Din förfrågan skickas vidare till Camping KOAWA Le Relais du Campeur. All ytterligare korrespondens kommer att ske direkt mellan dig och campingen.
När du har fyllt i kontaktformuläret, får du ett e-postmeddelande med en bekräftelselänk. För att definitivt kunna göra din förfrågan, ber vi dig att klicka på länken.